Senaste resultat

Motala Basket Cup 2021 börjar
Slut
3/9
4/9
5/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
05090205 sö 05/09 12:05 sö 05/09 Råssnäshallen P09-10 Slutspel A Final KFUM Linköping Vit 33 - 41 Bankeryds basket  
05090206 sö 05/09 12:50 sö 05/09 Råssnäshallen P07 Slutspel A Final KFUM Lidingö Basket 34 - 26 Hammarby Basket Grön  
05090105 sö 05/09 13:05 sö 05/09 Motala Sporthall A P06 Slutspel A Final Älmhult Beasts Basketball 17 - 27 KFUM Lidingö Basket  
05090102 sö 05/09 10:25 sö 05/09 Motala Sporthall A P04-05 Slutspel A Final KFUM Örebro Basket 74 - 47 Motala Basket  
05090108 sö 05/09 15:20 sö 05/09 Motala Sporthall A Senior Herr Slutspel A Final KFUM Kristianstad Basket 53 - 36 Team Örebro  
05090207 sö 05/09 13:35 sö 05/09 Råssnäshallen F09-10 Slutspel A Final Malbas Vit 26 - 31 IK Eos Grön  
05090209 sö 05/09 15:15 sö 05/09 Råssnäshallen F08 Slutspel A Final Bollstanäs basket 30 - 32 Duvbo IK Magenta  
05090103 sö 05/09 11:10 sö 05/09 Motala Sporthall A F07 Slutspel A Final Duvbo IK Röd 15 - 22 KFUM Uppsala basket  
05090106 sö 05/09 13:50 sö 05/09 Motala Sporthall A F06 Slutspel A Final Kvarnby Basket 28 - 18 Brahe Basket  
05090409 sö 05/09 15:10 sö 05/09 Mariebergshallen F04/05 Slutspel A Final Alvik Basket 45 - 21 Kvarnby Basket  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
05090610 sö 05/09 16:25 sö 05/09 Vätternrundan Arena Senior Dam Slutspel A Bronsmatch Alvik Basket 0 - 20 Kungsbacka Basket  
05090210 sö 05/09 16:00 sö 05/09 Råssnäshallen Senior Dam Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Mälarbasket vit 20 - 0 W Mälarbasket svart  
05090308 sö 05/09 15:50 sö 05/09 Bråstorpshallen F06 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Djursholm Indians Vit 37 - 13 Malbas  
05090609 sö 05/09 15:30 sö 05/09 Vätternrundan Arena Senior Herr Slutspel A 3-4 Motala Basket 47 - 59 Örebro Basket  
05090508 sö 05/09 15:10 sö 05/09 Motala Sporthall B F06 Placeringsmatch 8-9 Placeringsmatch 8-9 Älmhult Beasts Basketball 31 - 43 Sandviken Basket  
05090307 sö 05/09 15:00 sö 05/09 Bråstorpshallen F09-10 Placeringsmatch 11-12 Placeringsmatch 11-12 Bankeryds basket Svart 8 - 15 Älmhult Beasts Basketball  
05090608 sö 05/09 14:45 sö 05/09 Vätternrundan Arena F08 3:e plats 3:e plats KFUM Uppsala Basket 33 - 18 Malbas F09  
05090208 sö 05/09 14:30 sö 05/09 Råssnäshallen F09-10 Slutspel A Bronsmatch Duvbo IK Röd 1 19 - 26 IK Eos Vit  
05090408 sö 05/09 14:25 sö 05/09 Mariebergshallen P08 3:e plats 3:e plats KFUM Linköping 33 - 30 Växjö Ravens BBK Grön  
05090507 sö 05/09 14:25 sö 05/09 Motala Sporthall B P09-10 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Motala Basket 24 - 58 Älmhult Beasts Basketball  
05090306 sö 05/09 14:15 sö 05/09 Bråstorpshallen F09-10 Placeringsmatch 9-10 Placeringsmatch 9-10 Duvbo IK Vit 2 14 - 12 Bankeryds basket Vit  
05090607 sö 05/09 14:00 sö 05/09 Vätternrundan Arena F06 Slutspel A Bronsmatch Växjö Ravens 15 - 48 Djursholm Indians Röd  
05090506 sö 05/09 13:40 sö 05/09 Motala Sporthall B P06 Bronsmatch Bronsmatch Sigtuna Basket 34 - 23 Söderköping Basket  
05090305 sö 05/09 13:30 sö 05/09 Bråstorpshallen P09-10 Slutspel A Bronsmatch KFUM Linköping Blå 30 - 24 Vaxjö Ravens BBK  
05090407 sö 05/09 13:30 sö 05/09 Mariebergshallen Senior Dam Slutspel A Semifinal Alvik Basket 34 - 41 Viby Basket  
05090606 sö 05/09 13:05 sö 05/09 Vätternrundan Arena Senior Dam Slutspel A Semifinal Bankeryds basket 46 - 42 Kungsbacka Basket  
05090505 sö 05/09 12:55 sö 05/09 Motala Sporthall B F06 Placeringsmatch 7-9 Placeringsmatch 7-9 KFUM Linköping 35 - 22 Skuru Basket  
05090406 sö 05/09 12:45 sö 05/09 Mariebergshallen F07 Extra Extra Motala Basket 18 - 33 Brahe Basket Vit  
05090504 sö 05/09 12:10 sö 05/09 Motala Sporthall B P07 3:e plats 3:e plats Hammarby Basket Vit 49 - 26 Sigtuna Basket  
05090605 sö 05/09 12:10 sö 05/09 Vätternrundan Arena Senior Herr Grp A Örebro Basket 41 - 49 Team Örebro  
05090104 sö 05/09 12:00 sö 05/09 Motala Sporthall A F04/05 Grp A Alvik Basket 38 - 11 Mälarbasket  
05090405 sö 05/09 12:00 sö 05/09 Mariebergshallen F07 Slutspel A Bronsmatch Söderköping Basket 36 - 19 Brahe Basket Röd  
05090604 sö 05/09 11:25 sö 05/09 Vätternrundan Arena P08 Grp A KFUM Linköping 30 - 26 Växjö Ravens BBK Vit  
05090204 sö 05/09 11:20 sö 05/09 Råssnäshallen F06 Slutspel A Semifinal Kvarnby Basket 46 - 31 Växjö Ravens  
05090404 sö 05/09 11:15 sö 05/09 Mariebergshallen F06 Slutspel A Semifinal Djursholm Indians Röd 30 - 33 Brahe Basket  
05090302 sö 05/09 11:00 sö 05/09 Bråstorpshallen F07 Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Motala Basket 19 - 39 Mälarbasket  
05090603 sö 05/09 10:30 sö 05/09 Vätternrundan Arena Senior Dam Slutspel A 1/4 Final Kungsbacka Basket 43 - 33 Mälarbasket vit  
05090203 sö 05/09 10:25 sö 05/09 Råssnäshallen Senior Dam Slutspel A 1/4 Final Viby Basket 62 - 44 Mälarbasket svart  
05090503 sö 05/09 10:20 sö 05/09 Motala Sporthall B F04/05 Grp A Kvarnby Basket 37 - 19 Nässjö Basket F05/06  
05090301 sö 05/09 10:10 sö 05/09 Bråstorpshallen F07 Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 Bankeryds basket 0 - 20 W Brahe Basket Vit